KURUMSAL

KALİTE POLİTİKAMIZ

Çınar Eğitim Modeli'ni uygulayarak öğrencilerimizin başarısını, velilerimizin ve çalışanlarımızın mutluluğunu sağlamak..

 

VİZYONUMUZ

Kalitemiz ve farklılığımızla dünyanın en iyi eğitim kurumlarından biri olmak...

MİSYONUMUZ

Bilgi donanımı yüksek, değişime ve gelişime açık, insanlığa yararlı, örnek ve önder bireyler yetiştirmek... 
 

TARİHÇEMİZ

Çınar Koleji, 1995 yılında Bağcılar ilçesinin ilk özel okulu olarak eğitim öğretimfaaliyetine başladı. ünyesinde; ilköğretim, fen lisesi, anadolu lisesi ve genel liseyi barındıran Çınar Koleji,kaliteli eğitimi ve velilerinden gördüğü ilgi ile sürekli büyüdü, gelişti.

2001 yılında Başakşehir 4. Etap’taki mevcut kampüsüne taşındı.1995 yılında eğitim-öğretime başlayan Çınar Anadolu Lisesi 2002 yılında ilk mezunlarını verirken, 1996 yılında eğitime başlayan Akçınar Lise’miz de 2000 yılında ilk mezunlarını verdi.

2008’de yeni lise binasının hizmete girmesiyle 16.000m2 arazi üzerinde, 20.000 m2kapalı alana sahip, dev bir eğitim kurumu oldu.2010 yılı itibariyle sadece SBS’de dereceye giren öğrencilerin kaydedildiği Çınar Fen Lise’miz öğretime başladı.ÖSS ve SBS’de Türkiye dereceleri elde eden Çınar Koleji, ülkemizin seçkin eğitim kurumlarından biri haline geldi.

Çınar Eğitim Kurumları, her türlü teknik alt yapıya sahip modern kampüsü, kongre merkezi ve seçkin eğitim kadrosuyla ülkemize hizmete devam etmektedir.

BÜYÜKÇEKMECE KAMPÜSÜ

2011 yılında 32.000m2kapalı alana sahip Büyükçekmece Kampüsü eğitim-öğretime başladı. Akılı tahta ve iPad entegrasyonuyla donatılan sınıflar yanında Türkiye’nin ilk Dijital Gamma Planetaryumu, Çınar Uzay Gözlemevi, Etkinlik Salonları, Teknolojik Donanımlı Derslikleri, Laboratuvarlar ve Sosyal Faaliyet Alanları ile öğrencilerimizin hizmetinde.

YAŞAM BECERİLERİ MERKEZİ

Yaşam Becerileri Merkezi’mizde bulunan atölyeler;  Düşünce Becerileri Atölyesi, Hayal Atölyesi, Lego Kids, Gallery 3dD, Mutfak Sanatları Atölyesi, Drama Atölyesi, Çamur Ev, Story Land, Lego Robotik, Masal Evi, Ahşap ve Oyuncak Atölyesi, Orkestra, Onarım Dizayn Atölyesi, Rengârenk, 112, Deneyim Merkezi, Mucitler Atölyesi, Tekstil Tasarim…

 

DEĞERLERİMİZ

 

 İlgi, Sevgi ve Saygı

 Ahlâki Değerlere Bağlılık

 Bilimsellik

 Öğrenmeyi Öğretmek

 Sağlıklı İletişim

 Huzur ve Güven Ortamı

 Kişisel Gelişime Destek

 “Biz” Kültürü

 “Çınarlılık” Ruhu