LIFESTREET

 

 

Eğitimde yepyeni bir soluk!

Türkiye’nin İlk Yaşam Becerileri Merkezi açıldı.

Hissediyor, Algılıyor, Farkediyorlar…

 

 

  Okul çağındaki bir çocuğun gününün önemli bir kısmı okulda geçmektedir.  Okullarda çocuklara daha çok soyut bilgiler verilmekte ve bu bilgilerin çoğu sınavlarda işe yaramaktadır. Dolayısıyla çocuklar sınavlara hazırlanabilmekte fakat asıl sınav olan “hayat sınavı”na yeterince hazırlanamamaktadır. Biz de Çınar Koleji olarak bu düşünceden hareketle çocukları yaşama hazırlayabilmek için Yaşam Becerileri Merkezini kurduk. Öğrencilerimiz  bu merkezde yer alan 18 farklı atölye ile hayallerini somutlaştıracak, kabiliyetlerini çömleğe, leziz yemeklere, ahşap oyuncaklara, muhteşem tasarımlara dönüştürecekler; hayallerindeki sınırları kaldıracak, hayallerinin gerçekleştiğine şahitlik edecekler. Atölyelerimizdeki uzman eğitmenlerimiz de öğrencilerimizin becerilerini ortaya çıkarmasına yardımcı olacak.

  Becerilerinizi ortaya çıkarmaya var mısınız?

 

                                                                                                                                                                                            Habibe İSKENDER

                                                                                                                                                                     Yaşam Becerileri Merkezi Koordinatörü

 

 

 

 Kapatın gözlerinizi ve bugüne kadar gördüğünüz bütün okulları düşünün…

 Şimdi de Çınar Koleji'ni düşünün; Hayal Atölyesi, Düşünce Becerileri Atölyesi, Story Land, Masal Evi, Gallery 3D... Bu kadarıyla da sınırlı değil; Drama, Çamur Ev, Mutfak Sanatları, Lego Robotik, 112 ve daha fazlası…

 Kuruluşundan beri her zaman eğitimde yeniliklerin öncüsü olan okulumuz 18. Yılına girerken eğitim hayatına yeni bir anlayış ve taptaze bir soluk getiriyor. Klasik öğretim metotlarını bir kenara bırakarak öğrencilerimizi hayata hazırlamak için ' Yasam Becerileri Merkezi'ni hayata geçiyor. Bu merkez, özel olarak tasarlanmış ve dizayn edilmiş 20’yi aşkın atölyeden oluşuyor.

 Her biri; öğrencilerimizin zihinsel, sosyal, bedensel, duygusal, işitsel ve görsel gelişimlerini destekleyen atölyelerimizde, öğrencilerimiz yaşlarına ve ilgi alanlarına göre akademik derslerin yanı sıra yaşamlarında kendilerini diğerlerinin bir adım ötesinde olmasını sağlayacak deneyim ve beceriler kazanacaklar.

 Atölye çalışmalarının tümü alanında uzman olan öğretmenler ve usta öğreticiler tarafından yapılacak. Bu çalışmalar ders saatleri esnasında olacağı gibi ders dışı zamanlarda da gerçekleşecek.

Her insanın fıtratına yaratıcı tarafından kodlanan yetenek ve kabiliyet o kişinin hayatta başarılı olmasının da anahtarı aynı zamanda. Eğitimciye düşen de o kişide bulunan cevheri ortaya çıkarmak.

 Yaşam Becerileri Merkezi’miz her öğrencimizde var olduğuna inandığımız birbirinden farklı yetenek ve kabiliyetleri keşfederek onlara başarılı olacakları alanları gösterecek.

 Öğrencilerimiz bu sayede hem sevdikleri işi yapmış olacaklar hem de başarmanın mutluluğunu yaşayacaklar.